Služby

Vstupní vyšetření

Při vstupním vyšetření jsou pacientovi zhotoveny rentgenové snímky a to jak „velký“ panoramatický rentgenový snímek, který nám umožní prohlédnout všechny zuby, obě čelisti, čelistní dutiny a čelistní klouby, tak i „malé“ intraorální rentgenové snímky, které nám umožní detailní zobrazení zubů, díky kterému jsme schopni snadno rozpoznat zubní kaz. Naše klinika je vybavená nejmodernějšími rentgenovými přístroji s minimální dávkou rentgenového záření. Dále provede lékař vyšetření dutiny ústní a stanoví optimální léčebný plán, který je pacientovi podrobně vysvětlen.

Dentální hygiena

Je velmi důležitá z hlediska prevence onemocnění parodontu ( závěsného aparátu zubu) a z hlediska prevence vzniku zubního kazu. Pravidelnou návštěvou dentální hygieny alespoň 2 x ročně se dá předejít vážným onemocněním v dutině ústní.

Dentální hygiena zahrnuje:

Výplně (plomby)

Každé ošetření zubního kazu se snažíme provést bezbolestně s použitím nejmodernějších technologii. Na našem pracovišti zhotovujeme pouze bílé fotokompozitní výplně. Používáme vysoce kvalitní moderní zahraniční materiál (Enamel HRI). Bílá fotokompozitní výplň se k zubní tkáni lepí speciálními lepidly. Během zhotovení výplně se do dutiny, kde zhotovujeme výplň, nesmí dostat vlhkost či krev z úst, zub proto kryjeme speciální gumovou blánou – kofferdamm, která nám zajistí vhodné podmínky pro kvalitní zhotovení bílé fotokompozitní výplně. Výplně zhotovujeme technikou anatomické stratifikace. Kombinací různých barevných odstínů se snažíme napodobit přirozený vzhled zubu. Ihned po zhotovení výplně můžete na zub kousat. Provádíme také výměnu nevyhovujících „ černých“ amalgámových výplní za „bílé“ kompozitní výplně.

 

Protetika

Nahradit ztracené zubní tkáně, nebo ztrátu zubů umožňuje zhotovení laboratorních výplní (overlay), korunek a můstků. Na našem pracovišti zhotovujeme laboratorní výplně z fotokompozitního materiálu, korunky a můstky  pouze z celokeramického materiálu. Pacient je o obou materiálech podrobně informován.

Ošetření kořenových kanálků – endodontické ošetření

Poškození zubní dřeně ať už zubním kazem, nebo traumatem (úrazem) způsobí zánět, nebo odumření zubní dřeně.

Tyto problémy lze vyřešit:

  1. Extrakcí (vytažením) zubu
  2. Endodontickým ošetřením zubu, které je tedy poslední možností, jak zub zachránit. Jedná se o velmi náročný zákrok, zejména z hlediska přesnosti a času. Jeho výsledkem bývá prakticky plnohodnotný zub, který může sloužit další desítky let, pokud se o něj pacient dobře stará.

Ošetření spočívá v odstranění zaníceného obsahu z nitra zubu. Řádné desinfekci kanálků a poté hermetického uzavření kanalků pomocí gutaperči. V závislosti na charakteru problému je někdy třeba toto ošetření provádět ve více návštěvách. Po definitivním zaplnění kořenových kanálků je nutné dokončit ošetření zubu laboratorně zhotovenou výplní, nebo korunkou.

Možné komplikace endodontického ošetření:

  1. Odlomení kořenového nástroje který se používá na zprůchodnění kanálku
  2. Proděravění ( perforace) stěny kanálku během opracování
  3. Citlivost, případně bolestivost na skus několik dní po ošetření
  4. Otok nad ošetřeným zubem
  5. Zlomení, prasknutí zubu
  6. Nekompletní hojení

Bělení zubů

Krásný zářivý úsměv je touhou každého z nás. Našim pacientům nabízíme možnost bělení zubů technikou domácího bělení. Pacientovi jsou zhotoveny otisky zubů, podle kterých jsou v laboratoři vyrobeny individuální nosiče zubů z tenké ohebné folie. Do individuálního nosiče nanáší pacient malé množství bělícího gelu a vkládá si jej do úst, kde jej nechá působit celou noc během spánku. V případě citlivosti zubů se doba působení gelu snižuje. Tuto proceduru pacient opakuje po dobu 2-4 týdnu do dosažení požadovaného odstínu. Díky nízké koncentraci peroxidu vodíku v bělícím gelu je tato metoda k zubům šetrná.

Zubní šperk

Naše ordinace nabízí také nalepení dentálního šperku. Dentální šperk rozzáří Váš úsměv. Jsou to speciální ozdoby, které se mohou bez následku přilepit na povrch zdravých zubů. Šperk se dá kdykoli odstranit aniž by se porušil povrch skloviny zubu. Aplikace kamínku musí proběhnout v zubní ordinaci pod kontrolou zubního lékaře. Neodborná aplikace mimo zubní ordinaci může poškodit sklovinu zubu. Pacient si může vybrat z široké nabídky tvarů, velikostí a barvy dentálních šperků. Zubní šperk se lepí vždy až po skončení léčby, jakmile jsou ošetřeny všechny případné kazy.

Kontaktujte nás

Naše ordinace se nachází na přístupném místě nedaleko vlakového i autobusového nádraží, či přilehlého nezpoplatněného parkoviště.

+420 730 894 894
ESTHETIC DENT CENTER s.r.o.
Viléma Závady 3679
73801 Frýdek-Místek
Ordinační & provozní hodiny

Termín ošetření objednávejte prosím telefonicky, sestřička Vám ráda vybere termín, který Vám bude nejvíce vyhovovat.

Po-Pá
08:00 - 16:00
So-Ne
Zavřeno